מילון מונחים בטיפול יישור שיניים למבוגרים ד"ר אלון זיידמן מילון מונחים בטיפול יישור שיניים

עדכוני חדשות

מתכננים יישור שיניים ואתם מבולבלים? המונחים אינם מובנים? יש לכם "סלט בראש"

כאן נסביר את כל סוגי הטיפולים הקיימים היום בעולם יישור השיניים כולל הסברים  למונחים השמישים היום ברשתות ובאתרים.

אורתודונטיה

ענף ברפואת שיניים העוסק בתיקון עמדת השיניים מתוך רצון להשיג סגר ומנשך תקינים,עמדת שיניים נכונה "ומושכת" מההבט האסתטי. כל העוסק במדינת ישראל בתחום יישור השיניים חייב להיות רופא שיניים בעל רישיון ממשרד הבריאות.

גשר שיניים

הינו מכשיר המפעיל כוחות על השיניים כדי ליצור את תנועתם לצורך הגעה למקומם האידיאלי. המכשיר האורתודנטי יכול להיות מודבק בצורה קבועה על השיניים בצידן החיצוני או הפנימי/לשוני בנוסף הוא יכול להיות נשלף (ניתן להסרה).בעבר המכשירים המודבקים היו נקראים גשר לשיניים, קוביות על השיניים, בריקטים, מצמדים וכו, אולם שמם הנכון בעברית הינו סמכים.

מכשיר מודבק/קבוע ליישור שיניים

כאמור המכשיר שמפעיל כוחות להזזת השיניים יכול להיות מותקן בצידן החיצוני של השיניים ,על פני השן החיצוניים והחלקים (מיוצר במפעל ללא התאמה מדויקת לפני השן או לזווית השן הנדרשת בסיום הטיפול) או מודבק בצידן הפנימי של השיניים (מיוצר במעבדה בתאמה מדויקת לפני השן ונושא בתוכו את זווית השן הנכונה הדרושה בסיום הטיפול).

מכשיר נשלף ליישור שיניים

מכשיר שתפקידו לייצר כוחות להזזת שיניים כאשר הוא מוכנס לפה אולם ניתן לשולפו לצורך שמירה על היגיינה השיניים או בזמן אכילה מחשש שישבר. המכשירים הנשלפים נקראים גם פלטות לשיניים באם הם מכסים את כל החייך הקשה בתקרת הפה או קשתיות שקופות- באם יושבים על השיניים בלבד בעבר השימוש בפלטות היה בעזרת פס ברזל קידמי על פני השיניים שלא היה אסתטי אולם הקשתיות הינם שקופות וכמעט שאינן נראות על פני השן בזמן הרכבתן.

אינקוגניטו

חברה גרמנית בבעלות M3 העולמית מייצרת גשר פנימי נסתר הגשר בעל דיוק רב עשוי מחומר המכיל בתוכו סגסוגת זהב המקנה לו יכולת דיוק טובה בזמן היציקה. רופא שיניים העוסק ביישור שיניים נסתר פנימי צריך לעבור הכשרה מיוחדת כדי לעסוק בשיטה זאת. כמו כן ידע וניסיון חשובים להצלחת הטיפול .

WIN

שיטה ליישור שיניים פנימי נסתר מאותו בית יוצר גרמני של פרופ' דירק וייכמן ממציא שיטת אינקוגניטו. הפעם הסמך עשוי פלדיום מצופה חומר אקרילי. הרעיון של היישור הינו זהה לשיטת אינקוגניטו שתיהן נסתרות באופן מלא ומדויקות ביותר.

אינוויזאליין

שיטה ליישור שיניים בעזרת פלטות שקופות מבית היוצר של USA ALIGN החברה הראשונה לפתח הזזת שיניים בעזרת החלפת פלטות שקופות בכל שבועיים. אינה נחשבת לנסתרת במלאו המובן אולם נחשבת עדיין לכמעט בלתי נראית. אינה בעלת דיוק מרבי כפי שמציגות שיטות הגשר הנסתר. ע"פ הצהרת החברה מסוגלת לטפל ב75% מהליקויים הקיימים בעולם האורתודונטיה.

איירוק

הוקמה ע"י חבורת טכנאים שפרשו מחברת האם INVISALIGN המעבדה ממוקמת בסין צורת עבודה זהה לטיפול בעזרת קשתיות שקופות.

שתלים זמניים / שתלים אורתודנטים

הינם ברגים קטנים עשויים טיטניום השתלים נועדו להחדרה לעצם בזמן טיפול אורתודנטי לצורך עיגון כלומר ניתן להפעיל עליהם כוחות לצורך הזזת שיניים או אפילו לסת שלמה כאשר העיגון אינו זז. למעשה השתלים (TAD) יצרו מהפכה של ממש בטיפול האורתודנטי -לא עוד רסן צווארי לא עוד עקירות שיניים. השתלים הינם זמניים משום שבסוף תפקידם הם נשלפים מהפה. חשוב לציין ,החדרתן והוצעתן ,איננה מלווה בכאב(נעשית הרדמה מינימלית ביותר).

במידה וישנם ביטויים נוספים,חברות נוספות או תהליכים עליהם תרצו מידע נוסף רשמו זאת למייל [email protected] ואשיבכם.

ד"ר אלון זיידמן -יישור שיניים ללא גשר וייצמן 14 תל אביב קומה 17 טלפון :03-6038899.

בדיקה ראשונה ויעוץ ללא תשלום

מלאו פרטיכם בטופס ואנו ניצור קשר

  מאשר הצטרפות וקבלת מייל פרסומי מעת לעת

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  דר' אלון זיידמן

  אני מאמין

  "תחלום בגדול, תחייך חיוך גדול יותר"

  משמעות החיוך: ביטחון עצמי, הצלחה, בריאות ואושר

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  [email-subscribers namefield="NO" desc="" group="Public"]
  ×

  שיחת ווטסאפ