שיטות חדשניות ליישור שיניים | ד"ר אלון זיידמן אסתטיקה דנטלית שיטות ליישור שיניים

עדכוני חדשות

שיטות ליישור שיניים

 

אורתודנטים מסוגלים לבצע יישור שיניים בכל מיני שיטות. לא כל השיטות זוכות כיום לאותה מידה של פופולריות, אך לפני שמחליטים כדאי להכיר אותן. נציג להלן כמה שיטות ליישור שיניים ונסביר על העקרונות הכלליים של כל שיטה ושיטה.

 

שיטות ליישור שיניים באמצעות סמכים

שיטה מאוד וותיקה שכמעט כולם מכירים הינה יישור של השיניים באמצעות סמכים. הציבור בדרך כלל מכיר את השיטה הזאת בשם "גשר לשיניים" ו- "ברזלים לשיניים". מדובר למעשה במעין קוביות שצבען כסוף, הן מולבשות על השיניים ונשארות מקובעות למקומן.

לפני שנציג חלופות לאפשרות הזאת, נציין שהשיטה הזאת קיימת גם עם שדרוג. כלומר, רופא השיניים יתקין את הגשר אולם הקוביות עשויות חומרים שנועדו להיטמע. כך למשל משתמשים בחומרים שקופים או לבנים, חרסינות. עיקרון הטיפול דומה לשיטה הוותיקה למעט עלות שעשויה להיות מעט גבוהה יותר.

 

שיטת הסמכים הננעלים

בשיטה המקובלת, נהוג לשלב בין סמכים לבין גומיות שביחד יוצרים על הלחץ הרצוי על השיניים. שיפור של השיטה הוותיקה הביא לפיתוח סמכים חדשים כך שאין צורך בגומיות. טיפול כזה, עם סמכים ננעלים שלוחצים ישירות על השיניים נחשב לחלק יותר ומלווה פחות בתופעות לא רצויות. התהליך גם נחשב ליותר מהיר. אך אין לבלבל בין שיטה זו לבין השיטות הבאות, שהינן בעלות מאפיינים אחרים לגמרי.

 

שיטת יישור לינגואלי

שיטה מסוג אחר של יישור שיניים נקראת השיטה הלינגואלית או יישור שיניים פנימי-נסתר. במקרה זה מתקינים את הסמכים בצורה ובעיקר במיקום שונה. את הסמכים מחברים לצד הנסתר של כל שן (כלומר מהכיוון של הלשון).

היתרון הוא שהרבה יותר קשה להבחין מבחוץ בכך שהמטופל/ת עוברים טיפול ליישור השיניים. החיסרון טמון בכך שיש קושי מסוים לשמור בצורה מיטבית על היגיינת הפה עד סיום הטיפול. הסמכים מיוצרים במעבדות בגרמניה בשם אינקוגניטו או ווין WIN INCOGNITO.

 

שיטת אינויזליין

במקום אותו גשר ליישור שיניים ישנה טכניקה אחרת לגמרי לביצוע אותה הפעולה. במקום להשתמש בסמכים רופא השיניים בונה תוכנית טיפולים על סמך קשתיות שקופות (פלטות) ונעזר במחשב על מנת ליצור סימולציה של עמדת השיניים הרצויה בסוף הטיפול.

בעזרת צילום וסריקה משיגים את המראה המדויק של עמדת השיניים הנוכחית. מעבדה מוסמכת מייצרת סט של קשתיות להבטחת יישור מותאם אישית.

מביאים בחשבון את המבנה המדויק של כל שן ושן. היתרון של השיטה נשען על כמה דברים, ראשית, שימוש בפלטה שקופה מאפשר בעצם יישור סמוי מהעין. שנית, ניתן להסיר את הפלטות בשעת האוכל וכן לצורך שמירה מיטבית על היגיינת הפה. כמו כן, תהליך היישור מותאם בצורה טובה ביותר למטופל (כלומר זה לא גשר סטנדרטי שמותאם ליישור שיניים כללי).

 

יישור שיניים במרפאת דר' אלון זיידמן

רופא השיניים הוותיק דר' אלון זיידמן עוסק ברפואת שיניים שנים רבות. ייחודו, לצד הוותק והניסיון באורתודנטיה – יישור שיניים, בעל תואר מסטר (MSC) ביישור שיניים במוסד לימודים יוקרתי בחו"ל. יחס אישי, טכנולוגיה מתקדמת ומקצועיות – צרו קשר והיווכחו.

 

בדיקה ראשונה ויעוץ ללא תשלום

מלאו פרטיכם בטופס ואנו ניצור קשר

  מאשר הצטרפות וקבלת מייל פרסומי מעת לעת

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  דר' אלון זיידמן

  אני מאמין

  "תחלום בגדול, תחייך חיוך גדול יותר"

  משמעות החיוך: ביטחון עצמי, הצלחה, בריאות ואושר

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  [email-subscribers namefield="NO" desc="" group="Public"]
  ×

  שיחת ווטסאפ