יישור שיניים בשיטת אינויזליין שאלות ותשובות | ד"ר אלון זיידמן אסתטיקה דנטלית יישור שיניים בשיטת אינויזליין שאלות ותשובות

עדכוני חדשות

שאלות ותשובות לגבי יישור שיניים בשיטת אינויזליין

 

מהי שיטת יישור שיניים אינויזליין?

מדובר בשיטת יישור שיניים חדשה יחסית, שבה עושים שימוש בתהליך שונה לעומת המקובל בעבר. בשיטה זו אין שימוש בגשר ברזלים אלא בסט של התקנים מחומר פלסטי שקוף, שנקראים קשתיות.

 

כמה קשתיות אני אקבל לצורך הטיפול?

מספר הקשתיות שתקבל/י לצורך הטיפול נקבע על ידי האורתודנט. ישנם מטופלים שיכולים לקבל 25 – 20 קשתיות ויש כאלה שהסט שלכם יהיה מורכב ממספר גדול יותר, 30 ויותר. יחד עם זאת, תוך כדי תהליך יתכן שהרופא יקבע שיש צורך בקשתיות נוספות, על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר.

 

מדוע זו נחשבת שיטת יישור שיניים למבוגרים?

שיטה זו נחשבת לעיתים לשיטת יישור שיניים למבוגרים, מכיוון שהיא במידה רבה בלתי נראית. הקשתיות הינן שקופות ועשויות מחומר פלסטי שכמעט אין מבחינים בו. למבוגרים מאוד חשוב הפן האסתטי ורבים מהם נבוכים לעבור טיפול ליישור שיניים, שמאפיין את גיל ההתבגרות. מכיוון שמדובר בשיטה שקופה, היא מאפשרת גם למטופלים בוגרים לעבור את תקופת היישור על הצד הטוב ביותר וללא שום מבוכה או אי נוחות.

 

האם השיטה מתאימה גם לילדים או בני נוער?

בהחלט כן. שיטת אינויזליין מתאימה גם לילדים וליתר דיוק לבני נוער, ממש כפי שהיא מתאימה למבוגרים. לצורך התאמת הקשתיות וקבלת הסט האישי יש לעבור בדיקה אצל אורתודנט שיצלם ויקבל הדמיה של השיניים והמנשך. לאחר מכן, בעזרת מחשב יתוכנן הטיפול לפרטי פרטיו והזמנה תועבר למעבדה, לייצור הקשתיות.

 

האם מותר לאכול עם הקשתיות?

מרבית האורתודנטים סבורים כי הטוב ביותר הוא להוריד את הקשתיות לפני כל ארוחה ולהחזיר אותן למקומן, לאחר האוכל. שתייה מותרת מבלי להסיר את הקשתיות, אך עדיף להסיר אותן אם יש חשש מהכתמתן בצבע (ישנם מאכלים רבים או משקאות שעלולים להכתים את החומר הפלסטי).

 

כל כמה זמן צריך להחליף את הקשתית הישנה?

על פי רוב נהוג להשתמש בכל קשתית למשך כשבוע ימים. במקרים מסוימים אפשר להאריך במעט את תקופה זו, אך רק בהתייעצות עם האורתודנט. בכל מקרה של ספק, יש לשוחח עם הרופא המטפל בזמן הביקורת או לפני כן.

 

מה קורה אם איבדתי קשתית?

במקרה שמאבדים קשתית באופן חד פעמי באמצע השימוש, ניתן להשתמש בקשתית הבאה בתור למשך פרק זמן נוסף. על כל פנים, מומלץ להתייעץ עם האורתודנט לקבלת מענה מותאם אישית. כמו כן, יש לשמור על הקשתיות ולהשתדל שלא לאבד לפני השימוש.

 

מדוע חשוב להגיע מפעם לפעם לביקורת אצל האורתודנט?

חשוב להגיע מעת לעת לביקורת אצל האורתודנט על מנת שיבדוק שאכן הטיפול מתנהל כפי התכנון. ביותר ממחצית המקרים, יש צורך לבצע התאמות, כגון הוספת קשתיות. כל זאת מכיוון שאף פעם לא ניתן לדעת מראש באופן מדויק, מה יהיה קצב התיישרות השיניים. אפשר לבדוק זאת רק במהלך הטיפול עצמו.

 

בדיקה ראשונה ויעוץ ללא תשלום

מלאו פרטיכם בטופס ואנו ניצור קשר

  מאשר הצטרפות וקבלת מייל פרסומי מעת לעת

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  דר' אלון זיידמן

  אני מאמין

  "תחלום בגדול, תחייך חיוך גדול יותר"

  משמעות החיוך: ביטחון עצמי, הצלחה, בריאות ואושר

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  [email-subscribers namefield="NO" desc="" group="Public"]
  ×

  שיחת ווטסאפ