קיבוע בשיניים לאחר יישור: כל מה שצריך לדעת | ד"ר אלון זיידמן אסתטיקה דנטלית קיבוע לאחר יישור שיניים

עדכוני חדשות

קיבוע לאחר יישור שיניים

יישור שיניים, במיוחד בשיטות נסתרות ובלתי נראות, הפך מקובל מאוד גם בקרב גילאים בוגרים. אך כפי שמסבירים ממרפאתו של ד"ר אלון זיידמן, הפה הוא אזור דינאמי. במרפאה, שהיא היחידה המתמחה ביישור שיניים נסתר בדגש על מבוגרים, מבצעים גם טיפול מועיל של קיבוע בשיניים. נסביר כאן על הטיפול ומדוע הוא חשוב.

 

מתי מבצעים קיבוע בשיניים?

הלקוחות המרוצים שמגיעים למרפאה של ד"ר זיידמן מקבלים טיפול ממומחה בעל שם עולמי. הליווי שניתן למטופלים תוך כדי תהליך היישור מתבצע על פי היעדים שנקבעו בתחילת התהליך ובשילוב פלטות שקופות מתחלפות או בשיטות אחרות. אך חשוב להבין, לא משנה עד כמה יישור שיניים למבוגרים נעשה בצורה מוצלחת וטובה, התוצאות לא יכולות להישאר כפי שהן, לצמיתות. זו הסיבה שלמעוניינים, ניתן לבצע קיבוע בשיניים.
הקיבוע נעשה לאחר שיישור השיניים מסתיים, לשביעות רצונו של המטופל ולשביעות רצונה של המטופלת. המטרה היא להשאיר את המצב כפי שהוא, עם תמיכה לשיניים שיכולה להיות מסוגים שונים.

 

מדוע נחוץ קיבוע בשיניים?

לפני שנסביר על השיטות האפשריות של קיבוע בשיניים, נסביר בקצרה מדוע הוא נחוץ.
הפה שלנו הוא אזור מאוד דינאמי, פועלים עליו ובתוכו כוחות שונים, כל העת. כשאנו אוכלים, מדברים, מחייכים, מתעטשים, השרירים זזים, הלסת נעה, הלחיים אינן קפואות במקומן. כל אותם כוחות דינאמיים עשויים עם הזמן לגרום לתזוזת השיניים. בנוסף, לאחר יישור השיניים, שורשי השיניים והחניכיים הסתדרו בצורה הרצויה אך המצב איננו סטטי. כל מיני כוחות של מתיחות ותנועה שהיו מרוסנים בזמן היישור חוזרים לפעולה.

תנועת השיניים תיעשה במתכונת כמו של קפיץ שרוסן ושואף לחזור לצורתו המקורית, אצל חלק מהמטופלים השורשים נחלשו בזמן הטיפול והם נוטים לזוז, לשנות את מיקום השיניים. הקיבוע של השיניים מעניק את התמיכה שבולמת את התנועה ומשמרת את מנח השיניים ומקומן המדויק, ממש כפי שקיבלנו לאחר היישור (לרוב, הסמוי, הבלתי נראה).

 

קיבוע נשלף 

ההחלטה האם נדרש קיבוע תיעשה בשיתוף עם האורתודנט, שכן לא כל מטופל או מטופלת יזדקקו לכך. הדבר תלוי בתוצאות הבדיקה, התרשמות הרופא, גיל המטופלים וגורמים נוספים. סוג מאוד מקובל של קיבוע, למעשה דומה במידה מסוימת למה שפגשו מטופלים שעברו את היישור בפלטות. גם הקיבוע הינו פלטה, שממוקמת צמוד לשיניים, על החלק הפנימי והבלתי נראה שלהן. מדובר בהתקן שלא נראה, הוא לא מורגש, קל להתרגל אליו והוא לא מפריע לשמור על היגיינת פה, לא מפריע באכילה, דיבור וכו'. מתאים מאוד למטופלים שיודעים כי הם בעלי מחויבות לתהליך ויתמידו להשתמש בפלטת הקיבוע. למי שרוצה לשמר את תוצאות היישור בצורה מושלמת אך לא בטוח שיזכור או יקפיד להשתמש בקיבוע הנשלף ישנה דרך נוספת שתוכל להתאים.

 

קיבוע קבוע וחשיבותו 

כחלופה לקיבוע הנשלף ניתן להשתמש בדרך אחרת – קיבוע קבוע. כאן מדובר על פלטה שמוצמדת לשיניים מהחלק הפנימי, בצורה קבועה (על ידי הדבקה). היתרון הוא שאין צורך בהתעסקות עם הפלטה, מתרגלים אליה מהר מאוד ואפשר לשכוח מקיומה. רק חשוב לשים לב שמעת לעת יש להגיע לאורתודנט בכדי לבדוק שהפלטה תקינה והיא יושבת היטב במקומה. זקוקים ליישור שיניים, ייעוץ וטיפול מהשורה הראשונה? ד"ר אלון זיידמן, בעל תואר מוסמך (מסטר בטיפול יישור שיניים פנימי) מזמין אתכם/ן לייעוץ והתרשמות מהאפשרויות העומדות בפניכם.

בדיקה ראשונה ויעוץ ללא תשלום

מלאו פרטיכם בטופס ואנו ניצור קשר

  מאשר הצטרפות וקבלת מייל פרסומי מעת לעת

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  דר' אלון זיידמן

  אני מאמין

  "תחלום בגדול, תחייך חיוך גדול יותר"

  משמעות החיוך: ביטחון עצמי, הצלחה, בריאות ואושר

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  [email-subscribers namefield="NO" desc="" group="Public"]
  ×

  שיחת ווטסאפ