עיצוב עצמות לחיים באמצעות חומצה היאלורונית - טיפולי אסתטיקה ויופי עיצוב עצמות לחיים באמצעות חומצה היאלורונית

עדכוני חדשות

נשים וגברים כאחד רוצים מאוד לשמור על מראה צעיר ורענן גם לאחר גיל 50 ולכן הם מחפשים טיפולים אסתטיים שונים, שיוכלו אולי לתת להם מענה ולהחזיר את המראה הצעיר לפניהם. בעיקר נשים יש לומר מוטרדות ממראה לחיים שקועות, קמטים באזור האף, קמטים באזור השפתיים, שקעים מתחת לעיניים וממראה עייף ואולי אף מעט עצוב. הטיפול היעיל, הקל והפשוט ביותר שיכול בהחלט לספק את הסחורה ולהאיר לכם את הפנים מחדש הוא פיסול עצמות הלחיים באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית. על החומר, הטיפול, ההחלמה ותופעות הלוואי החולפות במאמר הבא.

מהי חומצה היאלורונית?

 חומצה היאלורונית היא חומר שנמצא בכמות גדולה מאוד ברקמות שונות בגופנו, מדובר בחומצה המורכבת בעיקר ממולקולות סוכר. הדבר המייחד חומצה היאלורונית הוא היקשרותה למולקולות מים ויצירה של נפח ולחות לעור ולסביבה בה היא מצויה. כמו כן, החומצה מסייעת בייצור של סיבי אלסטין וקולגן היוצרים נפח ואלסטיות איכותיים של העור. חומצה היאלורונית תורמת מאוד לתקשורת הבין תאית בגוף האדם ובחיות,

היא תורמת להתחלקות ולנדידת התאים. חומצה היאלורונית נמצאת בשימוש בטיפולים אסתטיים שונים.

השימוש בחומצה היאלורונית

 חומצה היאלורונית משמשת למילוי קמטי פנים באופן ישיר או למילוי אזורי פנים בהם חסר לנו נפח כמו לחי צדית או שפתיים. בזכות התכונות הייחודיות של מולקולות הסוכר שמצויות בחומצה היאלורונית ניתן לייצר חומצה בעלת רמת סמיכות משתנה אותה מתאימים לאזור בו יש לטפל. ככל שהאזור שדורש טיפול הנו שטחי כך תהיה דרושה רמת סמיכות נמוכה יותר של החומצה. באזור הלסת או הלחי הצדית בהם על פי רוב נשים רוצות נפח בכמות גדולה, תוזרק החומצה ההיאלורונית עמוק והיא תהיה בעלת רמת סמיכות גבוהה כדי שתורגש ותישאר באזור המוזרק לזמן ארוך ככל שאפשר.

יתרונות השיטה

 דבר ראשון וחשוב בעיקר למטפלים באמצעות חומצה היאלורונית הוא שהחומצה עומדת בתנאי אחסון פשוטים ואין היא דורשת כל מאמץ כדי להשתמש בה. שומן שמוזרק בטיפולים אסתטיים צריך לשאוב קודם לכן בהליך רפואי נפרד דבר שמסרבל מאוד את התהליך הן למטפל והן למטופלת. דבר חשוב נוסף, במידה והמטופלת לא מרוצה מתוצאות הטיפול, ניתן באמצעות אנזים שמפרק את הקשרים של מולקולות הסוכר להמיס את החומצה כך שהתהליך בהחלט הפיך. ועוד דבר, לחומצה ההיאלורונית יש גמישות וממנה ניתן לייצר חומצות שונות בעלות רמת סמיכות שונה, על ידי כך ניתן לתפור חליפה אישית לכל מטופלת.

הפרוצדורה הרפואית

 טיפול מקדים

 לאחר שיחת תאום ציפיות עם הרופא וקבלת מרשם לכדורים שמונעים הרפס אותם יש לקחת במשך שלושה ימים לאחר ההזרקה, ייתן לכם הרופא כדור אחד לקחת לפני הטיפול. לאחר מכן,  תועבר המטופלת לחדר בו מתבצעים צילומים בחמישה מנחים, מטרת הצילומים היא תיעוד מצב לפני הטיפול כדי להשוות לאחר הטיפול. מיד לאחר הצילומים תמרח משחה מאלחשת והמטופלת תונחה לשכב על מיטת הטיפולים להתחלת הליך הזרקת החומצה ההיאלורונית.

הגעתו של המזרק

 במרבית המקרים נפח של 1 סמ"ק הוא הנפח המקובל ואתו עובדים הרופאים. הטיפול יכלול מספר דקירות במקומות עליהם סיכם מראש הרופא המבצע עם המטופלת, ניתן כמובן לעשות הפסקה קצרה בין דקירה לדקירה על פי בקשת המטופלת. לאחר ההזרקה יעצב הרופא את החומר בפנים בכדי לפסל את עצמות הלחיים ולמנוע היווצרותם של גושים. בסיום הטיפול השפתיים תהיינה מעט נפוחות מהזריקות, נפיחות זו תחלוף לאחר ימים ספורים. דבר נוסף שיכול לקרות הוא שהסימטריה של הפנים תשתנה אך גם תופעה זו תחלוף לאחר ימים ספורים בלבד. החומצה ההיאלורונית שהוזרקה כוללת בתוכה גם את החומר לידוקאין שמייצר תחושה של שפתיים רדומות ממש כמו אחרי הרדמת הפה בסיומו טיפול שיניים. משך ההזרקה מספר דקות בלבד.

החלמה שקטה

 בתום הליך ההזרקה ועיסוי החומר לתוך הלחיים מתחיל תהליך ההחלמה שברוב מוחלט של המקרים קל ומהיר. במקרים מסוימים בשל ההזרקה מתפתחים שטפי דם מקומיים, אדמומיות, בצקת או נפיחות. כל אלה יחלפו לאחר מספר ימים בודדים אז אין צורך לדאוג. מי שאכן סובלת מחלק מתופעות לוואי אלה תחווה גם חוסר סימטריה של הפנים ולכן, מומלץ להמתין שבועיים כדי להבין במדויק את תוצאות הטיפול, שבוודאי לאחר תקופה זו תהיינה טובות ומשביעות רצון.

בדיקה ראשונה ויעוץ ללא תשלום

מלאו פרטיכם בטופס ואנו ניצור קשר

  מאשר הצטרפות וקבלת מייל פרסומי מעת לעת

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  דר' אלון זיידמן

  אני מאמין

  "תחלום בגדול, תחייך חיוך גדול יותר"

  משמעות החיוך: ביטחון עצמי, הצלחה, בריאות ואושר

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  [email-subscribers namefield="NO" desc="" group="Public"]
  ×

  שיחת ווטסאפ