יישור שיניים, שיטות ליישור שיניים | ד"ר אלון זיידמן אורטודנט בתל אביב מה צריך לדעת במהלך ולאחר יישור שיניים

עדכוני חדשות

מה צריך לדעת במהלך ולאחר יישור שיניים

 

במרפאתו של המומחה ליישור שיניים ד"ר אלון זיידמן (תואר מסטר וניסיון רב בטיפול במבוגרים) תיהנו מתוצאות מושלמות. מכיוון שאתם בוודאי לא רק מחפשים אורטודנט בתל אביב אלא גם רוצים לדעת על התהליך, נסביר מה צריך לדעת במהלך ואחרי יישור שיניים. לבדיקה וייעוץ אישיים – אתם מוזמנים למרפאה בניהולו של ד"ר זיידמן.

 

יישור שיניים והיגיינת הפה

בשלב זה, יותר משחשוב להכיר לעומק את כל הדגשים של שיטות ליישור שיניים, חשוב תחילה להדגיש את חשיבות השמירה על היגיינת הפה. התקופה שבה תשתמשו בפלטות או סמכים או כל שיטה אחרת ליישור השיניים איננה תקופה של "חופש" מהצורך להמשיך ולשמור על היגיינת פה מלאה.

לפני הטיפול האורתודנט יסביר על הדגשים המיוחדים של היגיינת הפה במהלך תקופת יישור השיניים ושיתוף הפעולה שלכם/ן חשוב ביותר. אמנם מטרת הטיפול הינה אסתטית בעיקרה, אבל האורתודנט שואף לסייע לכם לשמור על השיניים ולמנוע כל נזק מתמשך.

 

האם האביזרים ביישור שיניים עלולים להזיק?

מטופלים רבים מוטרדים מכך שההתקנים המוצמדים לשיניים עלולים להזיק ולפגוע בשן או להפריע בצחצוח שיניים, באכילת מאכלים מסוימים (למשל מזון נוקשה) ועוד. בהקשר זה, חשוב לציין כי האורתודנט יזמין אתכם לביקורות קבועות, שחשוב להגיע אליהן. מטרת הביקורות הן לבדוק שהיישור מתקדם כמצופה וכן לבדוק שהשיניים במצב טוב. יתר על כן, שימוש בשיטות חדישות ליישור השיניים יכול להקטין נזקים אפשריים לשן.

לדוגמא, חלק מהמטופלים שבוחרים ביישור שיניים באמצעות סמכים מגלים כי הם מתקשים לנקות היטב את האזורים הסמוכים ל"קוביות" המודבקות לשיניים. לכן, חשוב לצחצח שיניים בזהירות ובהקפדה, גם אם הדבר מתארך יותר מן הרגיל. עם זאת, התופעה הזאת לא קיימת כאשר משתמשים בשיטות מודרניות ליישור השיניים, כגון שימוש בפלטות. בניגוד לסמכים, הפלטות הנשלפות מאפשרות לנקות את השיניים כרגיל (צחצוח, חוט דנטלי, וכדומה). יתר על כן, אין שום בעיה לאכול את כל סוגי המזון מפני שניתן להסיר את הפלטה לפני האוכל ולהחזיר אותה לאחר מכן.

 

מדוע חשובה ביקורת במרפאה בזמן הטיפול?

הביקורת במרפאה, בזמן שתהליך יישור השיניים מתקדם והולך, חשובה ביותר. בין היתר, בודקים שלא נוצרים נזקים לשורשי השיניים (תופעה נדירה אך קיימת), יכולים לאבחן האם ישנן מחלות חניכיים בשל חוסר הקפדה של ניקיון הפה וכמובן בודקים שתנועת השיניים ההדרגתית והיישור ההדרגתי נעשים בצורה תקינה, על סמך תוכנית הטיפול שנקבעה.

 

איך שומרים על התוצאות הטובות של יישור השיניים?

על השיניים ובפרט על שורשי השיניים פועלים כוחות שונים, בכל עת. משמעות הדבר היא כי לאחר יישור השיניים, הכוחות בחניכיים, תנועות הלשון, השפתיים, האכילה וכל היתר עלולים לגרום לתזוזות לא רצויות של השיניים. לכן, כדאי לדעת שניתן להשלים את הפעולה במידת הצורך, על ידי פלטות קיבוע. הפלטות הללו מאפשרות לתוצאה להתקבע, וניתן לעשות שימוש בפלטת קיבוע נשלפת או בפלטה קבועה.

גם בזמן השימוש בקיבוע לשיניים חיוני לשמור על היגיינת פה מדוקדקת. שימוש במי פה, פלואוריד, צחצוח נכון כפי שהורו לכם במרפאה, ביקורת וטיפול שיננית להסרת אבנית הינם בעלי משמעות רבה.

רוצים/ות לשמוע ולהכיר מקרוב את אפשרויות יישור השיניים המתקדמות ביותר? מוזמנים למרפאה שבניהול ד"ר אלון זיידמן, בעל ניסיון עשיר בתחום, עם דגש על יישור שיניים למבוגרים ושימוש בשיטות יעילות, ליישור בלתי נראה.

 

בדיקה ראשונה ויעוץ ללא תשלום

מלאו פרטיכם בטופס ואנו ניצור קשר

  מאשר הצטרפות וקבלת מייל פרסומי מעת לעת

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  דר' אלון זיידמן

  אני מאמין

  "תחלום בגדול, תחייך חיוך גדול יותר"

  משמעות החיוך: ביטחון עצמי, הצלחה, בריאות ואושר

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  [email-subscribers namefield="NO" desc="" group="Public"]
  ×

  שיחת ווטסאפ