יישור שיניים שקוף | ד"ר אלון זיידמן אסתטיקה דנטלית יישור שיניים שקוף

עדכוני חדשות

אם היו מספרים לכם לפני 20 שנה שבעתיד ניתן יהיה לבצע יישור שיניים פנימי על ידי גשר בלתי נראה הייתם כנראה מטילים ספק בדבר. כמה היינו שמחים כבני נוער אם הייתה אופציה לבצע יישור שיניים ללא הפלטה או הגשר הנוראיים אתם הלכנו במשך שנתיים וחצי או שלוש שנים. לשמחתם של בני הנוער היום והמבוגרים, שמכל סיבה דלגו על יישור השיניים ומעוניינים לעשותו היום, קיימת טכנולוגיה חדשה המאפשרת ביצוע יישור שיניים בצורה פנימית על ידי גשר מוסתר. לא עוד חיוך מתסכל מול המראה.

סמכים לינגואליים

 הסמכים שכולנו מכירים הם אותן קוביות שמודבקות לשיניים במטרה ליישר אותן, הן מודבקות בחלק החיצוני של השן שנראה לעין. ביישור שיניים פנימי פותחה שיטה המאפשרת את הדבקת הסמכים בחלק הפנימי של השן שמוסתר מהעין בפתיחת הפה. על מנת לטפל בסמכים לינגואליים יש לעבור הסמכה מיוחדת ולא מספיק להיות אורתודנט מומחה. הסמכים הלינגואליים מאפשרים תהליך יישור שיניים אסתטי יותר ודיסקרטי מכיוון שלא ניתן להבחין בהם.

תהליך יישור שיניים פנימי

 הכנה מוקדמת

 תחילת הטיפול בסריקה דיגיטלית של מצב השיניים בתלת ממד במטרה לאבחן בדיוק מקסימלי את עמדת השיניים הלקויה. לאחר מכן נשלחות הסריקות למעבדה המתמחה בפיענוח שלהן בצרוף הוראות של הרופא המטפל כיצד להעמיד את השיניים במקומן הראוי והמדויק. הוראות הרופא המטפל מתבססות על אבחנתו המקצועית, הסריקה שראה ושיחת תאום הציפיות שניהל עם המטופל. בגמר התכנון ישלחו הסמכים הפנימיים מהמעבדה לרופא במיקומם המדויק הצפוי על פני השן מוכנים להליך ההדבקה.

הדבקה

 הדבקת הסמכים תתבצע על ידי הרופא המטפל בהתאם לסריקה והתכנון הממוחשב וכאן המקום לומר, חשוב מאוד לפנות לרופא מומחה, מנוסה ומיומן בשיטת יישור השיניים הפנימית החדשה, הדבקה וטיפול לא נכונים עלולים לגרום למפח נפש גדול ולחזרה על הטיפול.

התקופה הראשונית

 הדבקת הסמכים עלולה להיות מעט לא נעימה וכך גם הימים הראשונים בהם תלמדו להתנהל אתם. עלולה להיות רגישות קלה בשיניים ומעט קשיים באכילה אולם, אפשר להירגע מכיוון שתופעות אלה יחלפו בתוך מספר ימים בודדים, בהם תתרגלו למצב החדש. היישור בשיטה זו מסתיים כמעט תמיד בהצלחה גדולה אבל, יש לקחת בחשבון שבמהלך השנים השיניים עלולות לזוז מעט כתוצאה מאכילה ובעיקר מאכילת מאכלים קשים. אחד הדברים החשובים במשך תקופת היישור הוא צחצוח שיניים מוקפד, יומיומי, עדין ואיטי. לעיתים שאריות מזון נתפסות בסמכים וחשוב מאוד לנקותם היטב כל יום.

שיניים ישרות זה לא רק אסתטיקה

 ברור לגמרי שמרבית האנשים המבוגרים שמיישרים שיניים עושים זאת כדי להרגיש בטחון גדול כשהם מחייכים או צוחקים והאלמנט האסתטי הוא זה שמוביל אותם לטיפול. אולם, חשוב לדעת שמדובר כאן גם באלמנט בריאותי מהמדרגה הראשונה מכיוון ששיניים עקומות מסרבלות ומקשות על ניקיון השיניים במהלך הצחצוח וזה עלול לייצר מצב של פגיעה קשה בהיגיינת הפה. אתם עלולים לסבול מהיווצרות של אבנית שגורמת לדלקות חניכיים, לרגישות גדולה בשיניים ולעששת. שיניים מיושרות יאפשרו ניקיון טוב יותר ושמירה על היגיינת פה גבוהה דבר שימנע מחלות ואי נעימויות בטווח הקצר ובעיקר בטווח הרחוק.

לא לילדים בלבד

 אנו טועים לחשוב שרק ילדים בני 12 עד 16 מיישרים שיניים כחלק מתהליך הגדילה וההתבגרות שלהם. אבל המציאות שונה מאוד וישנם לא מעט אנשים בוגרים שמסיבות שונות לא עברו יישור שיניים בנערותם ומבקשים לעשות זאת בגיל מבוגר, מתוך הבנה שעדיף מאוחר מאשר אף פעם לא. יישור שיניים שקוף מתאים מאוד לאנשים מבוגרים שחשוב להם לבצע את הפעולה בצורה דיסקרטית מבלי שאף אחד ידע או ישים לב לכך. יישור שיניים פנימי באמצעות הסמכים החדישים מתאים מאוד לאנשים מבוגרים ומקנה להם בדיוק את ההזדמנות שקיוו לה במשך שנים.

המשך טיפול ובקרה מקצועית

 מרגע הדבקת הסמכים על השיניים ובהתאם לתוכנית הטיפול שנקבעה מראש עם הרופא המטפל, תדרשו להגיע לביקורת מעת לעת. בדרך כלל הביקורת מתבצעת פעם בשלושה שבועות או מקסימום אחת לחודש, זאת כדי לכוון או להדק את המיישרים. בכל ביקור אצל הרופא המטפל ייבדק קצב ההתקדמות של תהליך יישור השיניים. חשוב לדייק בביקורים אצל הרופא כדי למנוע מצב שבו משהו לא עבד כשורה ולא הייתם מודעים לכך מכיוון שלא הגעתם לביקורת שנקבעה.

בדיקה ראשונה ויעוץ ללא תשלום

מלאו פרטיכם בטופס ואנו ניצור קשר

  מאשר הצטרפות וקבלת מייל פרסומי מעת לעת

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  דר' אלון זיידמן

  אני מאמין

  "תחלום בגדול, תחייך חיוך גדול יותר"

  משמעות החיוך: ביטחון עצמי, הצלחה, בריאות ואושר

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  [email-subscribers namefield="NO" desc="" group="Public"]
  ×

  שיחת ווטסאפ