יישור שיניים למבוגרים

גם בגילאים מבוגרים מגיע לכם ליהנות מחיוך רחב ומושלם. כיום ישנן טכניקות מתקדמות ביותר עבור יישור שיניים למבוגרים, כולל יישור שיניים פנימי שהינו בלתי נראה לחלוטין. אצל אורתודנט מומלץ תוכלו לעבור את התהליך של התקנת גשר שקוף, בואו נרחיב.

בשנים עברו, אנשים לא מיהרו ליישר את שיניהם מתוך מספר סיבות. ראשית, מבחינה ויזואלית, אנשים מאוד נרתעו מהתקנתם של סמכים מברזל על הצד החיצוני של השיניים. אין ספק כי מדובר בסוג טיפול פחות אסתטי, אך יש לציין כי מדובר בסוג יישור שיניים אפקטיבי למדיי. בעקבות העובדה שאנשים נרתעו מהתקנתם של סמכים מברזל, עם השנים, הלכו והתפתחו שיטות מתקדמות ליישור שיניים שקוף. כשאומרים “שקוף”, הכוונה היא לכך שמאוד קשה להבחין בגשר מרחוק וגם מקרוב.

מה כדאי לדעת על יישור שיניים?

יישור שיניים למבוגרים גם לעיתים יכלול התקנתו של גשר בחלק הפנימי של חלל הפה והלסת כך שהטיפול יהיה בלתי נראה לחלוטין לעין זרה. למרבית ההפתעה, גשר שקוף למבוגרים לא בהכרח יהיה טיפול יישור שיניים מאוד יקר. למעשה, במקרים מסוימים, עלות התקנת גשר שקוף בשיניים עשויה לעלות כחצי מהסכום של טיפולים מסוגים אחרים.

את היישור של השיניים ניתן לבצע בשיטות שונות, כאשר בחלק מהטיפול משתמשים בקשתיות שקופות, בסמכים אשר מותאמים לצבע שיני המטופל, וגם באמצעות סמכים אשר בלתי נראים. כאשר יש לבצע יישור שיניים אצל מבוגרים, במקרים מסוימים הטיפול הנדרש הוא יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות. יישור שיניים למבוגרים באמצעות קשתיות שקופות הוא הליך שעשוי להיות מאוד אפקטיבי עבור מטופלים מסוימים. יחד עם זאת, במקרים אחרים יהיה על האורתודנט להתאים שיטת טיפול אחרת.

סוגי שיטות של יישור שיניים למבוגרים

אם מבצעים את היישור בעזרת קשתיות שקופות (פלטה שקופה נשלפת), יש לקחת בחשבון כי כל תקופה יהיה עליכם להחליף את הקשתיות שקיבלתם. מה היא תקופה? בהתאם להתקדמות של יישור השיניים אצלכם, יהיה עליכם להחליף את הקשתיות כל מספר שבועות, או כל מספר חודשים.

טיפול אורתודנטי אצל אורתודנט מומלץ הוא הליך שאנשים מייחלים אליו שנים ארוכות, אך לא תמיד מעזים. מדוע? לפעמים גם מתוך חשש לבקר אצל אורתודנט. חשוב להבין כי כיום, בימים בהם הטכנולוגיה כה מתקדמת, טיפול אורתודנטי אינו מלווה בתחושות של כאב בלתי נסבל. אם אתם זקוקים לעבור הליך יישור שיניים למבוגרים וחוששים מפאת כאבים אופציונאליים, כדאי כבר היום להסיר חשש.

עד כמה הליך אורתודנטי מדויק?

יישור שיניים אצל מבוגרים הוא הליך אורתודנטי שמומלץ לעבור במיוחד אם אתם נמנים בין האנשים שמתביישים בחיוך שלהם. בין אם ישנו הצורך לעבור את היישור באמצעות קשתיות שקופות או באמצעות שיטות אחרות, האורתודנט יתאים את שיטת הטיפול המדויקת ביותר.

בכדי לדייק את ההליך, אורתודנטים כיום משתמשים במכשור ממוחשב משוכלל, בעזרתו ניתן למדוד את חלל הפה והלסת באופן הכי מדויק. לאחר שהמידות נלקחות מהמטופל, אותן מידות נשלחות למעבדה המייצרת פלטות שקופות, גשרים שקופים לשיניים וכדומה.

פלטה שקופה לשיניים אצל מבוגרים

אחד היתרונות החשובים בהתקנת פלטה שקופה לשיניים, הוא בכך שניתן לשמור על רמת היגיינה גבוהה. בשונה מסמכי ברזל קבועים, שנוטים גם לצבור לכלוך, פלטות שקופות לשיניים ניתנות להסרה מאוד בקלות. לאחר ההסרה של הפלטה השקופה, יהיה למטופל קל מאוד לנקותה ולצחצח את השיניים גם כן.

ניתן גם ליישר שיניים באמצעות סמכים אשר עשויים מקרמיקה. מדובר בסוג קרמיקה מאוד עדינה, אשר גם מותאמת לצבע של השיניים של המטופל. אם כך, סמכים בלתי נראים אלו נצבעים מלכתחילה בצבע המקורי של השיניים שלכם, מה שמקשה על אנשים להבחין בהם.

סמכים קרמיים בלתי נראים ליישור שיניים

במידה וההליך הנקבע עבור המטופל הוא הליך יישור שיניים באמצעות סמכי-קרמיקה בלתי נראים, יש לזכור דבר חשוב. סמכי קרמיקה בלתי נראים נחשבים עדינים יותר מאשר פלטה שקופה. למעשה, סמכי קרמיקה עשויים להישבר מאוד בקלות. במידה ומפעילים לחץ רב על הסמכים הקרמיים, הסמכים פשוט ייסדקו או יישברו. בעקבות העובדה הזו, ההליך הזה אורך זמן רב יותר מאשר הליכי יישור שיניים אחרים.

דבר נוסף אותו יש לדעת לגבי סמכים קרמיים, הוא העובדה שהסמכים הללו מותקנים בפה באופן קבוע, מה שעשוי להקשות על המטופל בניקוי השיניים לאורך התקופה של היישור. בשל עובדות אלו, היישור באמצעות סמכים קרמיים עשוי לארך עד שנתיים. בהצלחה בהליך האורתודנטי של יישור שיניים למבוגרים. בקרוב, גם אתם תחייכו מאוזן לאוזן.

בדיקה ראשונה ויעוץ ללא תשלום

מלאו פרטיכם בטופס ואנו ניצור קשר

  מאשר הצטרפות וקבלת מייל פרסומי מעת לעת

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  דר' אלון זיידמן

  אני מאמין

  “תחלום בגדול, תחייך חיוך גדול יותר”

  משמעות החיוך: ביטחון עצמי, הצלחה, בריאות ואושר

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים