הליך יישור שיניים והלבנתן

קיימים מקרים רבים, בהם אנשים זקוקים להליכים שונים ושירותים הניתנים במרפאות אורתודונטיות. ביניהם, למשל מקרים בהם אנשים מגיעים לאורתודונט בכדי לבצע טיפולים לטובת התגברות על הפרעת סגר כלשהיא, מקרים של יישור שיניים, הלבנת שיניים ועוד.

גם אתם נאלצים להתמודד עם שיניים שדורשות יישור, כי אתם מתביישים בחיוך שלכם? אורתודנטיה הוא מקצוע אשר מתמקד באסתטיקה של חלל הפה, אך לא רק. מעבר לכך שאורתודונטים מטפלים בנושאי יישור שיניים לשיניים בולטות ו\או עקומות, ניתן גם לבקר במרפאת האורתודנט בכדי לבצע ציפוי שיניים מחרסינה דקה, ציפוי הנועד גם לכסות שורשים חשופים, תהליך אשר מעבר לנושא האסתטי, גם תורם רבות למצב בריאות חלל הפה של המטופלים. כך שבמילים אחרות, אורתודנטים אינם עוסקים באסתטיקה גרידא, אלא עוסקים במקצוע עם טווח טיפולים רחב יותר, היות והאורתודנט עוסק גם בבריאות חלל הפה ובבריאות מצב השיניים.

 

מי הוא אורתודונט ובמה עוד מסייע?

במקרים בהם אנשים בגירים ומעוניינים ליישר שן עקומה שמציקה להם שנים רבות, ניתן לברר עם האורתודנט לגבי יישור שיניים למבוגרים בדרכים וטכניקות שונות, למשל טכניקה המבוססת על התקנה של ברזלי מתכת בחלל הפה, פלטה שקופה, סמכים שקופים, סמכי פלסטיק ועוד. שימו לב, כשאתם מבקרים אצל אורתודנט מומלץ ומבקשים הליך רפואי כזה או אחר, תוכלו כמובן גם לקבוע פגישת ייעוץ עם אורתודונט שיבנה עבורכם ובשיתופכם תהליך עבודה פרטני, שמשקף את תהליכי העבודה שלו. בחלק מהמרפאות, גם ניתן לצפות בהדמיות בתוכנות מחשב, שמציגות תמונות מדמות של התוצאות הסופיות. קחו בחשבון, מדובר בתמונות הדמיה המופקות על ידי תוכנות בלבד, כך שהן מהוות עזר וויזואלי מצוין, אך הן אינן תמונות שמשקפות את המציאות העתידית במאת האחוזים.

 

יישור שיניים עקומות בעזרת גשר פנימי נסתר

אחד מההליכים הנפוצים יותר במרפאת האורתודנט, הוא הליך יישור שיניים עקומות בעזרת טכניקות שקופות ובלתי נראות. ניתן כיום להתקין אמצעים שקופים/פנימיים בלתי נראים, ותוכלו גם להסיר חלק מהאמצעים בכדי לצחצח שיניים ולאכול, להשתמש בחוט דנטלי וכדומה.

אם אתם תרים אחר שירותיו של אורתודנט מומלץ עבור טיפול כזה או אחר, תוכלו להתרשם מהאורתודונט בפגישת ההיכרות והייעוץ עמו, וכך תוכלו לבחור בשירות הנכון עבורכם. כדאי לזכור, חלק מהאורתודנטים "חסידים" של שיטות וטכניקות מסוימות, בעוד שחלק אחר מעדיף לעבוד בטכניקות אחרות. זה לא בהכרח אומר שטכניקה מסוימת עדיפה על האחרת, אך זה כן אומר שאם האורתודנט מציע לכם לעבוד בטכניקה מסוימת, כנראה שהוא מתמחה באותה שיטה.

 

הלבנת שיניים – לבד בבית או אצל אורתודונט מומלץ

גם אם תחליטו לבצע הלבנת שיניים בביתכם, תוכלו להסתייע באורתודנט שיספק לכם חומרי הלבנה, איתם תלכו הביתה לאחר שתקבלו מתקן ייעודי לשיניכם ובהתאמה לחלל הפה שלכם. ניתן לבצע הלבנות שיניים לבד בבית באמצעות חומרי הלבנה שמקבלים אצל האורתודנט, אך מדובר בתהליך שלוקח בערך שבוע, ומחייב אתכם בדרך כלל גם לישון עם מתקן הפה (בו מוכנס חומר ההלבנה).

אורתודונטים רבים כיום משתמשים בנורות LED וגם במנורות ZOOM בכדי לבצע הלבנת שיניים מהירה ויעילה, ולפעמים ניתן להיות עדים לתוצאות בתום שעה של טיפול ראשוני עבור הלבנת שיניים. בכדי להתאים טכניקת הלבנת שיניים באופן אידיאלי, יש לקבוע פגישה בנושא עם האורתודנט.

בדיקה ראשונה ויעוץ ללא תשלום

מלאו פרטיכם בטופס ואנו ניצור קשר

מאשר הצטרפות וקבלת מייל פרסומי מעת לעת

ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

דר' אלון זיידמן

אני מאמין

"תחלום בגדול, תחייך חיוך גדול יותר"

משמעות החיוך: ביטחון עצמי, הצלחה, בריאות ואושר

ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים