חומצה היאלורונית מתחת לשקעים בעיניים - ד"ר אלון זיידמן טיפולי אסתטיקה ויופי חומצה היאלורונית מתחת לשקעים בעיניים

עדכוני חדשות

אנשים רבים מוטרדים מהעובדה שמגיל מסוים מתחילות להתפתח להם שקיות מתחת העיניים, דבר שהופך את המראה שלהם למעט מבוגר ועייף. תופעה זו מתרחשת בעקבות שקעים כהים שנוצרים תחת העיניים ויוצרים מראה לא אחיד של העור. כולנו רוצים להישאר צעירים לנצח ומוכנים לעשות הכל בכדי לפחות להיראות צעירים יותר מגילנו. לפיכך, רבים האנשים שמחפשים פתרון אסתטי לבעיית שקיות העיניים ומגלים את הטיפול בחומצה ההיאלורונית שיכולה לשפר מאוד את מצב הפנים, להצעיר את מראה הפנים ולהחזיר את הרעננות שחסרה לכם כשאתם עומדים מול המראה.

 אודות החומצה ההיאלורונית

חומצה היאלורונית הנה למעשה החומר גליקוזאמינוגליקאן לא גופרתי אניוני המצוי בכמות גדולה מאוד ברקמות חיבור, רקמות אפיתליות ועצביות. הדבר המייחד חומר זה הוא שייצורו בקרום התא והוא נחשב למרכיב חשוב ביותר בתהליך החוץ תאי. הגליקוזאמינוגליקאן תורם מאוד לתקשורת הבין תאית בגוף האדם, להתחלקות ולנדידת התאים. אדם ממוצע נושא בגופו כ- 15 גרם של חומר זה והגוף שלנו מפרק ויוצר מחדש בכל עת גליקוזאמינוגליקאן. חומצה היאלורונית נמצאת בשימוש בטיפולים אסתטיים שונים ובעיקר בהזרקה לאזור השפתיים על מנת לעבות אותן ובאזור העיניים במטרה למלא את השקעים של שקיות העיניים.

השקעים שנוצרים מתחת לעיניים שלנו

 ראשית, חשוב לציין שישנם אנשים שנולדים עם מבנה פנים המייצר שקעים מתחת לעיניים ממש מגיל מאוד צעיר וטיפול בחומצה היאלורונית יכול להתאים גם לאנשים אלה. בקרב מרבית האנשים נוצרים שקעים תחת העיניים בשל תהליך ההזדקנות של הגוף, אנו מאבדים רקמות שומן חיוניות בפנים והעור הופך מקומט ומעט רפוי. אזור שקעי העיניים רווי בכלי דם וזו הסיבה שאצל חלק מהאנשים השקעים גם נוטים להתכהות עקב השתקפות של כלי דם אלה דרך העור הדק.

ההמלצה לטיפול בשקעי העיניים

 מי עשוי ליהנות מתוצאות חיוביות של טיפול מתחת לשקעי העיניים באמצעות הזרקה של חומצה היאלורונית?

למעשה כל מי שסובל משקעי עיניים עמוקים וכהים ולא משנה מאיזו סיבה נובע הדבר, יוכל למלא את השקעים באמצעות הזרקה של חומצה היאלורונית ולקבל מרקם עור אחיד, רענן, צעיר יותר וכזה שלא נראה עייף. במקרים חמורים יותר יש לשקול ניתוח עפעפיים, החלטה בנושא יש לקבל יחד עם רופא מומחה. יש לציין שעל פי רוב הטיפול בחומצה היאלורונית אינו מבהיר את העור מתחת לעיניים אך מילוי השקעים מייצר מרקם אחיד של העור שמטשטוש את התכהותו.

יתרונות הטיפול בחומצה היאלורונית

לטיפול המדובר באמצעות חומצה היאלורונית ישנם מספר יתרונות ברורים וחשובים כדלקמן –

 • מדובר בהליך רפואי קל ופשוט שאינו מסב כל סוג של סבל למטופל ואין מדובר בטיפול פולשני.
 • אין צורך בזמן החלמה מיוחד והתוצאה של הטיפול מידית.
 • הטיפול בחומצה היאלורונית בשקעי העיניים מחזיקים למשך כשנתיים.
 • מדובר בתהליך הפיך באמצעות המסה של החומצה על ידי חומר מיוחד שעושה זאת.

מעט על ההזרקה עצמה

 הזרקה של חומצה היאלורונית מתחת לעיניים מתבצעת באמצעות קנולה (צינורית מתכת קטנה), המטפל מבצע חור כניסה ללחי ולאחר מכן הוא מזריק את החומר לכיוון שקעי העיניים, כשהוא משתמש בקנולה בכדי להימנע מדקירות מרובות של המחט. שיטת פעולה זו מפחיתה את הסיכון להיווצרותם של שטפי דם באזור ההזרקה ואת החשש של המטופלים מהכאב של דקירות מחט מרובות. התהליך כולו אורך מספר דקות בודדות ובסיומו מוצגת תוצאה אחידה וטובה, שלאחר מספר ימים והיעלמות של הבצקות תראה טובה עוד הרבה יותר.

תופעות לוואי

גם לטיפול הטוב ביותר שמתבצע על ידי המטפל המיומן ביותר עלולות להיות תופעות לוואי כאלה ואחרות. לטיפול באמצעות הזרקה של חומצה היאלורונית יכולות להיות מספר תופעות לוואי ובניהן: שטפי דם באזור ההזרקה, בצקות מקומיות והיווצרות גושים קטנים של החומר. מדובר בתופעות לוואי קלות שבדרך כלל חולפות לבד בתוך מספר ימים אולם, במקרה של תופעות לוואי אלה יש לפנות לרופא המטפל ליעוץ.

האם כדאי לעשות את הטיפול?

מכיוון שהטיפול למילוי והצערת שקעי העיניים באמצעות חומצה היאלורונית מחזיק כשנתיים בהחלט כדאי לקחת הימור מחושב ולבצעו. מדובר בהליך פשוט, קצר והסיכוי לתופעות לוואי אינו גדול במיוחד. אנשים שמוטרדים מהמראה העייף שפניהם קיבלו עקב שקעי העיניים יכולים בנחת לפנות לרופא מומחה ולבצע את הטיפול בחומצה ההיאלורונית.

 

 

 

 

 

 

 

 

בדיקה ראשונה ויעוץ ללא תשלום

מלאו פרטיכם בטופס ואנו ניצור קשר

  מאשר הצטרפות וקבלת מייל פרסומי מעת לעת

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  דר' אלון זיידמן

  אני מאמין

  "תחלום בגדול, תחייך חיוך גדול יותר"

  משמעות החיוך: ביטחון עצמי, הצלחה, בריאות ואושר

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  [email-subscribers namefield="NO" desc="" group="Public"]
  ×

  שיחת ווטסאפ