הזרקת חומצה היאלורונית בשפתיים | טיפולי אסתטיקה עם חומצה היאלורונית הזרקת חומצה היאלורונית בשפתיים

עדכוני חדשות

שפתיים עבות וחושניות הן על פי רוב נושא שבו עוסקות בעיקר נשים, הסטטיסטיקות של מרפאות האסתטיקה תומכות בהחלט באמירה זו. נשים מתבגרות מעוניינות להחזיר את השפתיים שלהן למראה הבשרני והעבה שהיה להן בצעירותן, הדבר מחזיר להן את הביטחון העצמי בכלל ואת הביטחון במראה הנשי שלהן בפרט. יש לציין שמאז שהחלו הטיפולים בהזרקה של חומצה היאלורונית לשפתיים גם נשים צעירות שאינן מרוצות ממראה השפתיים המולד שלהן, נעזרות בטיפול אסתטי זה. קיימות טכניקות רבות לעיבוי השפתיים אולם, הזרקה של חומצה היאלורונית הנה הטיפול הפופולרי ביותר.

אודות החומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית היא החומר גליקוזאמינוגליקאן לא גופרתי אניוני המצוי בכמות גדולה מאוד ברקמות חיבור, רקמות אפיתליות ועצביות, הן אצל בני אדם והן אצל מגוון של בעלי חיים. הדבר המייחד חומצה היאלורונית הוא שהייצור שלה מתבצע בקרום התא והיא נחשבת למרכיב חשוב ביותר בתהליך החוץ תאי.

חומצה היאלורונית תורמת מאוד לתקשורת הבין תאית בגוף האדם ובחיות, היא תורמת גם להתחלקות ולנדידת התאים. אדם ממוצע נושא בגופו כ- 15 גרם של חומצה היאלורונית והגוף מפרק ויוצר מחדש חומצה זו בכל עת. חומצה היאלורונית נמצאת בשימוש בטיפולים אסתטיים שונים.

הבעיות שניתן לפתור ומטרת הטיפול

חומצה היאלורונית יכולה לטפל במספר בעיות כדלקמן –

• מבנה שפתיים דקות.
• ירידה של נפח השפתיים במשך הזמן.
• שפתיים סדוקות.

הטיפול בחומצה היאלורונית ימלא מחדש את השפתיים של המטופלת, יחזיר אותן להיראות בשרניות וחושניות ויקנה מראה כללי נשי ומלא חיוניות.

הזרקת חומצה היאלורונית – הליך קל ובטוח

הזרקת חומצה היאלורונית הנו הליך קל ובטוח, הוא איננו דורש הכנה מוקדמת, הוא אינו מצריך זמן התאוששות והחלמה ועוקף את האופציות האחרות הקיימות בשוק וכרוכות בטיפול כירורגי. מיותר לציין שטיפול כירורגי מצריך הרדמה מקומית, זמן התאוששות והחלמה. העובדה שמדובר בהליך פשוט שלא מצריך הרדמה מאפשר גם לנשים חולות סכרת, מעשנות או נוטלות אספירין, שאינן יכולות לעבור הרדמה ליהנות ממראה שפתיים חדש, צעיר ורענן. בכל מקרה, בפגישה הראשונה עם הרופא המבצע יאובחנו התנאים ויחושבו ההתאמות הנדרשות לטיפול האישי והמדויק. מדובר בהליך אסתטי רפואי עם כמעט אפס סיכונים.

הזרקת חומצה היאלורונית – שלב אחר שלב

קדם טיפול

לאחר שיחת תאום ציפיות עם הרופא תועבר המטופלת לחדר בו מתבצעים צילומים בחמישה מנחים, מטרת הצילומים היא תיעוד מצב לפני הטיפול כדי להשוות לאחר הטיפול. מיד לאחר הצילומים תמרח משחה מאלחשת על האזור בו תוזרק החומצה, 10 דקות אחר כך תשכב המטופלת על מיטת הטיפולים להתחלת הליך הזרקת החומצה ההיאלורונית.

ההזרקה

במרבית המקרים נפח של 1 סמ"ק הוא הנפח המקובל ואתו עובדים הרופאים. הטיפול יכלול מספר דקירות במקומות עליהם סיכם מראש הרופא המבצע עם המטופלת, ניתן כמובן לעשות הפסקה קצרה בין דקירה לדקירה על פי בקשת המטופלת. לאחר ההזרקה ילוש הרופא את השפתיים בכדי לעצב את החומר ולמנוע היווצרותם של גושים. צפוי שהשפתיים תהיינה מעט נפוחות מהזריקות לאחר הפעולה, נפיחות זו תחלוף לאחר ימים ספורים. על פי רצונה של המטופלת ניתן לקחת כדורי ארניקה להורדה מוקדמת של הנפיחות. דבר נוסף שיכול לקרות הוא שהסימטריה של השפתיים תשתנה אך גם תופעה זו תחלוף לאחר ימים ספורים בלבד. החומצה ההיאלורונית שהוזרקה כוללת בתוכה גם את החומר לידוקאין שמייצר תחושה של שפתיים רדומות ממש כמו אחרי הרדמת הפה בסיומו של טיפול שיניים. משך ההזרקה מספר דקות.

החלמה

תהליך ההחלמה קל, קצר ופשוט וישנם כמה דברים שצריך שלמור עליהם:

• בשעות הראשונות לאחר ההזרקה (מינימום 3 שעות), חל איסור על עישון ושתיית משקאות חמים.
• אסור לבצע פעולות יניקה עם השפתיים.
• מותר בהחלט לקרר את המקום אפילו באמצעות ארטיק או גלידה.
• חשוב לדעת שעלולים להתפתח שטפי דם ואין להילחץ מכך, הם יחלפו מעצמם לאחר מספר ימים.
• חזרה לשגרה אפשרית 24 שעות לאחר הטיפול.

חוסר שביעות רצון מהטיפול

חשוב מאוד לדעת שבמידה ולאחר שבועיים המטופלת איננה מרוצה מהתוצאה, לא רואה את השינוי שקיוותה לו או כל סיבה אחרת, ניתן להחזיר לאחור את הגלגל באמצעות טיפול בהיאלורונידאז שממיס לחלוטין את החומצה ההיאלורונית. מדובר אמנם ברמה מסוימת של עוגמת נפש אולם, אין ביטחון של מאה אחוזים בשום טיפול רפואי.

 

בדיקה ראשונה ויעוץ ללא תשלום

מלאו פרטיכם בטופס ואנו ניצור קשר

  מאשר הצטרפות וקבלת מייל פרסומי מעת לעת

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  דר' אלון זיידמן

  אני מאמין

  "תחלום בגדול, תחייך חיוך גדול יותר"

  משמעות החיוך: ביטחון עצמי, הצלחה, בריאות ואושר

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  [email-subscribers namefield="NO" desc="" group="Public"]
  ×

  שיחת ווטסאפ