קשתיות שקופות , שיטת אינויזליין | ד"ר אלון זיידמן ד"ר זיידמן אסתטיקה דנטלית הוראות שימוש בקשתיות שקופות

עדכוני חדשות

הוראות שימוש בקשתיות שקופות

 

קיבלתם קשתיות שקופות לצורך יישור השיניים. כעת, צוות המרפאה של ד"ר אלון זיידמן (מומחים ביישור שיניים למבוגרים) מסביר על הוראות השימוש, שמסייעות למקסם את תוצאות הטיפול המוצלחות.

 

כמה זמן יש להשתמש בקשתיות?

שיטת יישור השיניים באמצעות הקשתיות השקופות נקראת שיטת אינויזליין והמשמעות היא שמדובר בפלטות נשלפות. משך הטיפול כולו הינו אינדיבידואלי וניתן להעריך אותו על ידי האורתודנט.

 

כמה שעות ביום יש להשתמש בקשתיות?

על מנת לסיים את התהליך בתוך פרק זמן רצוי, חייבים להשתמש בקשתיות לאורך כל היממה, עם הסרה רק במצבים מאוד ספציפיים. לדוגמא, לצורך צחצוח שיניים, אכילה וכדומה. השאיפה היא להרכיב את הקשתיות כ-22 – 23 שעות ביממה, הן בשעות העירות והן בשעות השינה.

 

איך מכניסים את הקשתיות ואיך מסירים?

הכנסת הקשתיות למקומן נעשית בזהירות, באמצעות הידיים ולא על ידי נשיכה בשיניים. האורתודנט מדגים איך מבצעים את הפעולה ואיך מצמידים את הקשתיות למקומן הרצוי. לאחר הכנסת קשתיות שקופות חדשות עם סיום השימוש בקשתות הקודמות אתם עשויים לחוש לחץ קל, זה טבעי ותקין. כך השיניים מתיישרות והולכות. את הוצאת הקשתיות מהמקום, למשל לצורך צחצוח השיניים, יש לבצע מבפנים החוצה. בתנועת קילוף מושכים החוצה את הפלטות.

 

מתי עוברים לקשתית הבאה?

מעבר בין קשתיות נעשה אך ורק בהוראת האורתודנט. הדבר מתוכנן מראש על פי תוכנית הטיפול. אין לנסות לזרז את הטיפול על ידי קיצור משך הזמן עם קשתית מסוימת משום שהדבר עלול לפגוע בתוצאות יישור השיניים.

 

אחסון נכון ומניעת אובדן

הקשתיות מגיעות עם מיכל אחסון, קופסה קשיחה שנועדה לאחסון שלא בזמן השימוש. מומלץ להקפיד על אחסון הקשתיות אך ורק במיכל המצורף, כאשר הן ניקיות. הניסיון המצטבר מגלה שהרבה אנשים איבדו את הקשתיות כאשר לא הקפידו להשתמש בקופסה. לדוגמא, מניחים את הקשתיות בתוך מפית נייר בזמן הארוחה ומתוך הרגל, לאחר האוכל זורקים בטעות את המפית עם האביזר השקוף בתוכו. בנוסף, ישנן חיות מחמד (כלבים, חתולים) שרואים בקשתיות הללו מעין צעצוע לבעלי חיים. הם עלולים ללעוס, להרוס או לאבד את האביזר החשוב וחבל.

 

הרחיקו אותן ממקורות חום

הקשתיות אינן שבירות יתר על המידה, אולם הן עשויות מחומר שעלול להינזק מחום. כלומר, כאשר הן לא בשימוש אין לאחסן אותן בקרבה לתנורי חימום, לשמש ישירה וכדומה. כמו כן, אל תשאירו אותן בתא מטען של רכב או בתא הכפפות, משום שרכב עומד הופך בעצמו למקור חום מזיק. כמו כן, אין צורך לחטא את הקשתיות, אין לשטוף אותן במים רותחים וניקיון במים רגילים מספיק בהחלט.

 

איך לנקות את הקשתיות?

ניקיון הקשתיות נעשה בצורה הדומה למדי להיגיינת פה כללית. נקו אותן היטב עם מים לא חמים ועם משחת השיניים שלכם. מעת לעת אפשר לנקות אותן גם עם סבון כלים ולאחר מכן לשטוף היטב.

בדיקה ראשונה ויעוץ ללא תשלום

מלאו פרטיכם בטופס ואנו ניצור קשר

  מאשר הצטרפות וקבלת מייל פרסומי מעת לעת

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  דר' אלון זיידמן

  אני מאמין

  "תחלום בגדול, תחייך חיוך גדול יותר"

  משמעות החיוך: ביטחון עצמי, הצלחה, בריאות ואושר

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  [email-subscribers namefield="NO" desc="" group="Public"]
  ×

  שיחת ווטסאפ