אורתודנט מומלץ עבור יישור שיניים למבוגרים

אם בעבר אנשים היו צריכים להתבייש בשיניהם ובחיוכם בגילאים מבוגרים, הרי שכיום ניתן לבצע יישור שיניים שקוף למבוגרים ובוגרים בגילאים אלה וזאת ללא החשש מפגיעה תדמיתית אסתטית.
בשנים האחרונות ישנן שיטות שונות עבור יישור שיניים נסתר למבוגר בהתאמה אישית, בצמוד למדידת לסתותיו של המטופל ע"י סורק מחשב דיגיטלי המאפשר קבלת דגם תלת מימד ממוחשב.

כאשר מגיעים אל אורתודנט מומלץ ליישור שיניים למבוגרים, הוא יכול להציע פתרון ליישור השיניים שיהיה מותקן או מודבק בפיכם בצורה פנימית נסתרת שיטה זאת הינה המענה המדויק ביותר עבור התהליך של היישור, זאת בעקבות שיטות חדישות שבאמצעותן ניתן לבצע מדידה מדויקת של רווחים בשיניים, של לסתות צרות, צפיפות שיניים ועוד. הטיפול הניתן יהיה ללא כל הפרעה מהותית בשגרת יומו של המטופל, ניתן להתקין פלטות שקופות, סמכים נסתרים, גשר פנימי ועוד פתרונות נוספים. בדרך כלל, תהליך ההדבקה עצמו הינו מהיר ביותר, וניתן כבר לחזור לשגרה לאחר שעה קלה. יישור שיניים למבוגר צריך להתבצע אצל אורתודנטים בעלי ניסיון רב בתחום ובעלי המלצות רבות מלקוחות ומכרים .

האם תהליך של יישור שיניים למבוגר הוא קצר יותר מאשר אצל בני נוער?

בעבר היה נהוג לבצע יישור שיניים רק אצל מתבגרים ובני נוער, היות ומדובר בתהליך שאורך זמן-מה. בנוסף היה מדובר בהליך רפואי בולט לעין. אנו כמובן מדברים על שיטת הברזל בשיניים, ועל הגומיות שמותקנות על הברזלים עצמם. כיום, ניתן לבצע יישור שיניים נסתר למבוגר שקשה מאוד להבחין בו וזאת בצמוד לפיתוחן של שיטות חדשות עבור יישור שיניים שקוף. לא תמיד מטופל בוגר נדרש לפתור את כל הבעיות הקיימות ולפעמים הדרישה היה רק לטיפול אסתטי של החלק הקדמי בלבד, דבר שמקצר מאוד את תקופת הטיפול.

בימינו, ניתן לבצע את תהליך היישור ולהנות מתוצאות מהירות יותר מאשר זמנים עברו. יישור שיניים במיוחד למבוגרים, עשוי להתבצע באמצעות 2 שיטות עיקריות, כאשר בראשונה יהיו מתקנות קוביות ברזל בחלק הפנימי של השיניים. קוביות אלו יפעילו לחצים מתונים על הלסת וזאת בכדי לבצע יישור, צמצום רווחים בשיניים ועוד. חשוב לציין כי אותן קוביות ברזל מותאמות בהתאמה אישית למטופל לאחר סריקת מחשב ולמידות הלסת שלו כמובן שתוצאות הטיפול הינן בהתאם.

החברות המובילות בתחום ייצור סמכים אלה הינם WIN מבית LINGUAL SYSTEM ו-INCOGNITO  מבית היצור של M3

 

האם יישור שיניים שקוף למבוגרים גורם לקושי בדיבור?

בשלב כזה או אחר, לכולנו יצא להיתקל בבני נוער שמתקשים לדבר בעקבות קוביות ברזל ליישור שיניים. נוסף על כך, לא פעם, גם נוצר חיכוך בין הברזל לבין השפתיים, מה שמוביל להתקלפות ושפשוף של בשר השפתיים.

כאשר מתקינים קוביות ברזל בחלקה הפנימי של הלסת, נוצר מצב בו יישור השיניים הוא בלתי נראה, אך הוא גם גורם לקושי בדיבור קל מאוד שחולף לאחר מספר ימים אך לחלוטין לא פוגע בשפתים או לשפשוף הבשר בקוביות. כיום, אורתודנט מומלץ ליישור שיניים גם משתמש בשיטות סריקה שונות. הסריקה של השיניים והלסת מתבצעת בתלת ממד, מה שמאפשר לאורתודנט להתאים טיפול אידיאלי למטופלים. באמצעות טכנולוגיות חדישות ליישור שיניים ,ניתן לחזות את תוכנית הטיפול מראש ניתן לייצר פתרונות שונים ומגוונים ליישור שיניים שאינם מהווים שום הפרעה למרכיב אותם.

 

יתרונות וחסרונות ביישור שיניים המתאים במיוחד למבוגרים 

אחד היתרונות המהותיים בנושא של יישור שיניים נסתר למבוגר או עבור צעירים, הוא בכך שתוכלו לחזור לשגרה מהר מאוד וללא כל קשיי הסתגלות. בעבר, ילדים היו צריכים להתמודד עם קשיים חברתיים שונים, שנוצרו בעקבות יישור שיניים בולט, אך הדבר אינו רלוונטי לגבי מבוגרים שבוחרים בגשר פנימי נסתר.

כאשר אנשי עסקים צריכים לנהל לוחות זמנים לוחצים ולקיים פגישות מרובות, יישור שיניים שקוף הוא הפתרון המדויק ביותר, היות ואפשר לעבור את ההליך הרפואי בזמן מהיר למדיי. לרוב, החיסרון היחיד שיהיה בהתקנת פתרון יישור שיניים נסתר למבוגרים, הוא הנושא של העלות. מחיר יישור שיניים נסתר למבוגר אינו נמוך ויש גם לזכור כי בין אם אתם מתקינים פלטות שקופות נשלפות, סמכים מודבקים או כל פתרון אחר, יהיה עליכם להגיע לבדיקות תקופתיות לפי צרכי הטיפול ולפי שיטת הטיפול.

 

בדיקה ראשונה ויעוץ ללא תשלום

מלאו פרטיכם בטופס ואנו ניצור קשר

מאשר הצטרפות וקבלת מייל פרסומי מעת לעת

ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

דר' אלון זיידמן

אני מאמין

"תחלום בגדול, תחייך חיוך גדול יותר"

משמעות החיוך: ביטחון עצמי, הצלחה, בריאות ואושר

ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים