במשך השנים, השיניים שלנו מבצעות מעין תהליך ספיגה של שלל סוגי החומרים והמזונות שאנו מכניסים לחלל הפה ואוכלים. ככל שעוברות השנים ואנו מונעים טיפול הלבנה מהשיניים, השיניים ילכו ויאבדו עוד מצבען, אך הסיבה להליכים של הלבנת שיניים לא טמונה רק בנושאים האסתטיים.

בשנים האחרונות, התחום של יישור שיניים למבוגרים ואורתודנטיה למבוגרים נסק אל-על, וכיום מוצעות מגוון שיטות וסוגי טכנולוגיות שבעזרתן ניתן לבצע יישור שיניים על ידי אורתודנט מומלץ בתל אביב או בכל מקום אחר בארץ. חלק מהשיטות עבור יישור שיניים, הן שיטות מוסתרות למדיי, וכאלו שכמעט ולא ניתן להבחין בהם, עד כדי כך שהן נקראות שיטות בלתי נראות ליישור שיניים. שימו לב, ישנם טיפולי שיניים מסוימים שגם נועדו לשפר את מצב בריאות השן שלכם. ציפוי שיניים מחרסינה דקה ביותר, הוא מסוג הטיפולים שעשויים להוביל לשינוי דרמטי במצב בריאות השיניים אצל המטופלים. הטיפולים כיום, עבור יישור שיניים למבוגרים ובגילאים מתקדמים, הם טיפולים שמתבצעים יחסית במהירות, וניתן גם לבצע הלבנת שיניים באופן מהיר מאוד בחלק מהמקרים.

 

טכניקות שקופות ליישור שיניים אצל מבוגרים

מבין השיטות השונות עבור יישור שיניים למבוגרים, ניתן להסתייע בטכניקה המוכרת והפחות פופולרית – קוביות מתכת שמורכבות על גבי החלק הפנימי ו\או החיצוני של השיניים. השיטה הזו נפוצה יותר בטיפולי יישור שיניים בילדים, ובמבוגרים בדרך כלל תהיה עדיפות לבצע טיפול יישור שיניים שמתבסס על השמת והתקנת גומיות שקופות.

קוביות המתכת, שמוכרות לכולנו ובדרך כלל מועדפות פחות על ידי מטופלים, הן דווקא מהוות פתרון מצוין עבור הליך יישור שיניים, כך שבמקרים בהם המטופל אינו מביע התנגדות בנושא הנראות החיצונית, מומלץ מאוד להתקין קוביות מתכת שיבצעו את פעולת יישור השיניים.

 

סמכים למבוגרים בצבע השיניים

במקרים בהם המטופל מרגיש לא נוח עם התקנת קוביות מתכת, ניתן גם להתקין סמכים שיהיו בצבע השיניים. במקרים מסוימים, סמכים יהיו עשויים מחומרים קרמים ומפלסטיק, וניתן גם להתקין סמכים שקופים למבוגרים עבור יישור שיניים.

שימו לב, אלמנטרי והכרחי לקבוע פגישת ייעוץ עם אורתודונט מומלץ בכדי להבין את התמונה המלאה, היות וכל אורתודונט בדרך כלל יעדיף להשתמש בשיטות שונות. חלק מהאורתודונטים, פחות ימליצו על התקנה של סמכים מפלסטיק למשל, היות והם נחשבים פחות אמידים מאשר סמכים מסוגים אחרים. יחד עם זאת, במהלך פגישת הייעוץ, תוכלו לבנות את תהליך העבודה יחד עם האורתודונט ולהבין מה משך התהליך, להרגיש חלק בלתי נפרד מהתהליך – כי אתם באמת כאלו.

 

במה עוד אורתודונטיה תורמת?

אורתודונטים מבצעים שלל טיפולים במטופלים, וחלק מהטיפולים נועדו בכדי לשפר נראות חיצונית אצל מטופלים, אך בהחלט לא רק. האורתודונטיה מסייעת בציפוי שיניים שבמהלכו ניתן לכסות שורשים חשופים, גורמת לכך שמטופלים ינשמו טוב יותר (שיניים עקומות עשויות להוביל לקשיים בנשימה גם), וגם מסייעת בהתמודדות עם מחלות חלל הפה השונות, שנוצרות לפעמים כתוצאה משיניים שספוגות חומרים כאלו ואחרים.

במהלך תהליך של הלבנת שיניים, בין היתר, גם מנקים את החומרים שנספגים בשיניים במהלך השנים, ודבר זה עשוי לגרום לכך שמצב בריאות השן והחניכיים ישתפר באופן ניכר. קבעו פגישת ייעוץ עם אורתודונט בתל אביב שנחשב מומלץ או בכל מקום אחר בארץ, והחלו בתהליך אורתודונטי שיחזיר לכם את החיוך במהרה ככל הניתן. אם אתם תרים אחר שירות יישור שיניים בתל אביב והאזור, הצוות הרפואי במרפאה המקומית, תמיד ישמח לעמוד לשירותכם.

בדיקה ראשונה ויעוץ ללא תשלום

מלאו פרטיכם בטופס ואנו ניצור קשר

  מאשר הצטרפות וקבלת מייל פרסומי מעת לעת

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים

  דר' אלון זיידמן

  אני מאמין

  “תחלום בגדול, תחייך חיוך גדול יותר”

  משמעות החיוך: ביטחון עצמי, הצלחה, בריאות ואושר

  ד"ר סיגל דגן - הלבנת שיניים